Daj drugie życie starej żarówce!

Wedle założeń ekologicznych, lepiej przedmioty odnawiać i dać im drugie życie, niż wyrzucać do śmieci. Idea recyklingu daje wprost niewyobrażalne pole do popisu dla stworzenia nowych dekoracji, które będą niepowtarzalne i tanie jednocześnie. Poniżej znajdziesz kilka kreatywnych pomysłów na to, co zrobić ze starej żarówki.

Wbrew pozorom żarówka jest doskonałym przedmiotem do tego, by stworzyć z niej coś, co będzie miało zupełnie inne zastosowanie niż dotychczas. Kształt tradycyjnych okrągłych żarówek daje wiele możliwości, które przy wykorzystaniu sprawią, że wnętrze będzie o wiele ciekawsze.

Zacząć można od wyjątkowej dekoracji do pokoju dziecięcego. Żarówkę wystarczy pokryć materiałem albo pomalować farbami. Odwrócona może przypominać latający balon z koszem. Tego rodzaju ozdoby skutecznie uatrakcyjnią aranżację, a rodzice oszczędzają sporo pieniędzy na kupowaniu gotowych produktów. Nie mówiąc o tym, jaką zabawę będą miały dzieci w trakcie tworzenia żarówkowego balona. Innym pomysłem jest zrobienie z żarówek wazonów. Wystarczy pozbyć się metalowej końcówki i drucika, a potem znaleźć stojak, który będzie je podtrzymywał. Włożone drobne kwiaty będą wyglądały wprost bajecznie!

W kuchni żarówki można wykorzystać w bardziej funkcjonalny sposób i stworzyć z nich niepowtarzalne pojemniki na przyprawy. Postępowanie będzie wyglądało jak wyżej, ale trzeba jeszcze dobrać odpowiedniego rozmiaru korek, by zamknąć szklany pojemniczek. Żarówkę możesz zastosować także jako pojemnik na słodką niespodziankę jeśli brakuje Ci pomysłu na prezent. Gwarantuję, że Twój podarek zapadnie w pamięci na długo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>