Znajdź kolor do swojej kuchni

Jakiś czas temu mogliście przeczytać o aranżacji kuchni, dzisiaj skupię się na doborze kolorów do tegoż pomieszczenia. Ich starannie dobrane zestawy podkreślają indywidualny styl.

Poza samymi barwami istotne są materiały wykończeniowe, jak chociażby farba odporna na zabrudzenia. Mają one spełniać wysokie wymagania wytrzymałościowe i gwarantować trwałość aranżacji. W przytłaczającej nie raz codzienności, małe przyjemności mają duże znaczenie. Wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków, w gronie przyjaciół i rodziny są chwilami, które pozwalają na nabranie dystansu do otaczającej rzeczywistości. Wybierając kolorystykę kuchni nie wolno zapominać o tym, by dobrze komponowała się z całym mieszkaniem.

Najbardziej uniwersalnymi kolorami są beże oraz delikatne brązy. Te odcienie są najprostsze w aranżacji i działają uspokajająco. Doskonale komponują się z nowoczesnymi meblami i dodatkami. Chociaż dodają ciepła, warto je ożywić intensywniejszymi barwami np. na ceramice albo na ściennym dekorze.

Z kolei subtelną aranżację można uzyskać przez wykorzystanie kolorów pastelowych jak róż i błękit. Do tego pasować będzie ścienna aplikacja i niebanalny stolik. Taka kompozycja od razu doda optymizmu.

Warte uwagi jest zawsze modne połączenie bieli i szarości, które można ożywić żółtym i pomarańczowym. Motywy słoneczne mogą pojawić się m.in. na ścianie albo w dodatkach. Najważniejsze, by całość była spójna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>