Kuchenne aranżacje

Jaka kuchnia jest najlepsza? Odpowiedź jest oczywista – jak największa. Więc pytanie powinno brzmieć. – Jak powinno się urządzić kuchnię praktyczną? Teraz odpowiedź, wydaję się już nieco trudniejsza.
Kilka prostych rad. Wiadomo, że ogranicza nas przestrzeń, a uszczegóławiając metry kwadratowe (m2). Więc pamiętajmy o kilku prostych zasadach.
Zlew najlepiej postawić na środku, wtedy jest dostęp z każdej pozycji do każdej szafki. Jeśli się nie da tego wykonać, postawmy go przy dłuższej bocznej ścianie w połowie jej długości. Zlew powinien być dwu lub trzy komorowy. Uwierzcie mi komór nigdy za wiele, an pewno się przyda.
Zainstalujmy LED-owe żarówki przy blacie do przygotowywania posiłków (w konfiguracji bez wyspy). Oszczędzą nam wzroku i ułatwią doświetlenie przyrządzanych posiłków.
Kran najlepiej z wysokim zawijaniem, które wystaje ponad zlew kilkanaście centymetrów. Takie rozwiązanie ułatwi mycie wielkogabarytowych naczyń i nie pozwoli, żeby woda tryskała poza zlew. Ponadto pozwoli dokładniej i bez problemu myć nietypowe rozmiarem warzywa jak por, szczypiorek, kapusta lub kalafior.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>